Atelier Miliński

Galeria sztuki niezwykłego artysty

Artysta, malarz i plastyk, lecz przede wszystkim człowiek o niesamowitej charyzmie - Dariusz Miliński, urodzonym w 1957 roku w Cieplicach. W wieku 23 lat zdobył uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki. Miał szansę uczestniczyć w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w Polsce i za granicą. Musimy też wspomnieć, że jest on założycielem grupy artystycznej Pławna 9, nazwa ta jest po prostu adresem zamieszkania artysty. To właśnie tutaj wszyscy pracują nad spektaklami, i mają swoją własną siedzibę. Dariusz Miliński wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi osiedlił się tutaj na dobre. Zaraził wszystkich miłością do tej miejscowości. Zafascynowany jej możliwościami, postanowił odkryć każdy jej zakamarek. Do dnia dzisiejszego wydobywa wszystkie dobroci i tajemnice Pławnej na światło dzienne. 

 


W tej niezwykłej mieścinie znajduje się jeszcze jedno pełne klimatu i charyzmy miejsce, jest nim prywatna galeria sztuki... Atelier Miliński. Niezwykle urokliwy budynek pokryty bujną roślinnością. To właśnie tutaj znajduje się centrum twórczości Dariusza Milińskiego, dostępne dla każdego, kto chce doświadczyć odrobiny sztuki. Wchodząc do środka, możemy śmiało stwierdzić, że weszliśmy w głąb nieprzewidywalnego umysłu samego Dariusza.  Przed nami ukazują się dzieła sztuki, niezwykle kolorowe i różnorodne. Na jego obrazach głównie możemy zobaczyć baśniowe postacie, na tle wiejskiego krajobrazu. Musimy mieć jednak na uwadze, że jest to wszechstronnie utalentowana postać, wybudował nawet Arkę! 

Dariusz Miliński, stworzył w samym sercu małej wsi, centrum pełne sztuki i rozrywki zarazem. Mamy tutaj Zamek Śląskich Legend, Gród Rycerski a także Arkę Noego, w której kryje się muzeum sztuki sakralnej. Tak tak, a to wszystko pod dowództwem jednego, niezwykle wybitnego człowieka, z niesamowicie bujną wyobraźnią i otwartym sercem. Gotów jest do realizacji każdego pomysłu na jaki wpadnie. On sam nazywa się Cudakiem z Pławnej, Strażnikiem Bajek a nawet Żołędziowo-Kasztanowym Ludkiem. Drzwi jego iście bajkowej rzeczywistości stoją przed wami otworem! 

Jak do nas trafić

Magiczna Pławna

Pławna Dolna 93
59-623 Lubomierz
tel. 793 794 638