Ścieżka rowerowa w Pławnej Dolnej

Rodzinna ścieżka rekreacyjna dla małych i dużych

Pławna to niesamowicie urokliwa miejscowość. Położona jest u podnóża Karkonoszy i Gór Izerskich. Z każdej strony otaczają ją gęstwiny lasów i urodzajnych pól. Obfitowały one kiedyś w najprawdziwsze skarby natury. Dawniej na szlakach kryło się złoto i mnóstwo minerałów, dzisiaj możemy tylko się zastanawiać, co jeszcze ciekawego kryje w sobie Pławna. Przez malowniczą miejscowość wiedzie ścieżka rowerowa. Nie jest ona zwyczajna i nie może taka być, ponieważ wszystko co znajduje się w Pławnej, jest wyjątkowe na swój własny sposób. Powstała ona na dawnym torowisku kolejowym.

Trasa pieszo-rowerowa ciągnie się przez 8 kilometrów długości. Jej początek zaczyna się przy Grodzie Rycerskim w Pławnej a kończy się przy Szwajcarii Lwóweckiej. Została ona wykonana z gładkiego asfaltu, co może świadczyć o przyjemności i łatwości jazdy. Ścieżka cieszy się ogromną popularnością w ciągu całego roku, zarówno przez mieszkańców Pławnej i okolic, ale i turystów odwiedzających nasze niesamowite rejony. 

Na trasie można spotkać osoby uprawiające różne dyscypliny sportowe. Zaczynając od rowerzystów, rolkarzy, młodzież na deskorolkach a kończąc na osobach uprawiających nordic walking. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o pieszych. Trasa świetnie się sprawdza na niedzielne spacery wraz z najbliższymi. Wszystkie te możliwości, świadczą o świetnej jakości ścieżce. Dzięki temu, że jest ona oddalona od drogi, jest niezwykle bezpieczna. Co jest równoznaczne z tym, że jest też idealnym miejscem na wycieczkę z całą rodziną. Wspaniałe miejsce na pierwsze przejażdżki, a tym bardziej na naukę jazdy na jednośladzie. Idealnie równa powierzchnia asfaltu, prosta droga bez większych pagórków i wzniesień, zdecydowanie ułatwi naukę jazdy czy to na rowerze czy też rolkach.

Kiedy już wybierzecie się na przejażdżkę, nie mogą ujść waszej uwadze widoki jakie mijamy po drodze. Jest to najlepszy umilacz każdej wyprawy, warto również zwrócić uwagę na bogatą roślinność i odrobinę się zrelaksować. Podczas przejażdżki lub spaceru, można zatrzymać się na chwilę i odsapnąć na jednym z trzech punktów odpoczynku. Zebrać siłę i energię na dalszą część wyprawy. Nasza ścieżka kończy się przy Szwajcarii Lwóweckiej, gdzie znajduje się punkt widokowy na  Lwówek Śląski i okolicę. Możecie też wrócić do Pławnej i odwiedzić jej inne, liczne atrakcje.

Jak do nas trafić

Magiczna Pławna

Pławna Dolna 93
59-623 Lubomierz
tel. 793 794 638