Zobacz na żywo

XVIII-Wieczną Biblię

Odwiedzając Arkę w Pławnej, dowiecie się jak wizerunek Chrystusa zmieniał się w Polsce na przestrzeni lat, a także zobaczycie ikony prawosławne z zagranicy. Wewnątrz Arki znajduje się Replika Tabliczki z Dekalogiem, oraz krzyżyki wykopaliskowe. Ich wiek oszacowano na około 150 do 200 lat. Najcenniejszym jednak eksponatem jest bez wątpienia Biblia pochodząca z 1733 roku, napisana pismem gotyckim, w języku niemieckim.

Czy, aby zobaczyć Arkę Noego, trzeba udać się na Górę Ararat w Turcji? Nie! Jej biblijny odpowiednik znajdziesz w Magicznej Pławnej, gdzie w wyniosłym otoczeniu sakralnych reliktów, obrazuje cud, jakiego dokonał Noe. Zobacz jak wyglądało życie podczas Potopu i poznaj mieszkańców Arki.
Kto wie jakie historie mają do opowiedzenia?

Dobrze słyszycie, najprawdziwsza Arka Noego wprost ze Starego Testamentu. Stanęła ona na pustym polu, nieopodal Zamku Śląskich Legend i Grodu Rycerskiego. Mierzy ona 40 metrów długości, 15 metrów szerokości, a wysoka jest na 10 metrów.

Drewno, z którego została zbudowana Arka Noego, dostało nowe życie i jest z odzysku. Belki pochodzą ze starych stodół, ich wiek śmiało można oszacować na około 140 lat, co dodaje niezwykłości temu miejscu.
Oprócz powalającej ilości drewna, do budowy użyto jeszcze tony głazów i tysiące kamieni. Wnętrze Arki również w całości zostało zbudowane z drewna. Mieści się tutaj muzeum sztuki sakralnej.

Kup bilet online

Bilet wstępu PAKIET
Zamek śląskich Legend, Arka Noego, Gród Rycerski
Bilet normalny
39 zł
Bilet ulgowy*
29 zł
Bilet wstępu Zamek Śląskich Legend + Gród Rycerski
Bilet normalny
32 zł
Bilet ulgowy*
29 zł
Bilet wstępu Arka Noego
Bilet normalny
32 zł
Bilet ulgowy*
26 zł
Bilet wstępu Zamek Śląskich Legend
Bilet normalny
32 zł
Bilet ulgowy*
26 zł