Zamek Śląskich Legend

Poznaj pradawne śląskie opowieści

Pławna Dolna,  malownicza, maleńka wioska otoczona tajemniczymi lasami, urodzajnymi polami. Niegdyś obfitująca w bogactwa naturalne... minerały, srebro a nawet w złoto! Najwspanialsze rzeczy można odkryć jednak w samym jej sercu. To właśnie tutaj znajduje się Zamek Śląskich Legend. Wygląda jak namalowany i wyrwany wprost z baśni Andersena. Ale nie nie.. pomyłka! To przecież malarz Dariusz Miliński napisał tę bajkę i zaprasza nas do jej poznania. 


Zamek powstał z pasji i miłości do sztuki, ale to dopiero po przekroczeniu bramy, ta baśń odkryje się przed nami i przeniesie nas do całkiem innego, zaczarowanego świata. Już z samego dziedzińca witają nas monumentalne postacie z najstarszych i najciekawszych legend naszego regionu. Nie przejdziesz obojętnie obok makiety, która jest idealnym odzwierciedleniem zamku w miniaturze. Spotkasz tu samego Napoleona! W końcu on też odwiedził niegdyś Magiczną Pławną. 


Po zwiedzeniu i zobaczeniu każdego magicznego zakamarka dziedzińca, czas wejść do środka. Tutaj w zupełności musimy oddać się w ręce magii i czarów, obudzić w sobie dziecko, bo to właśnie one mają największą  moc wyobraźni. Dopiero po zamknięciu wrót zaczyna się prawdziwa zabawa. 


Wewnątrz zamku ujrzymy najprawdziwszy teatr kukiełkowy. W momencie gdy rozpoczyna się gra świateł i dźwięków, lalki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ożywają i zaczynają się poruszać. Tajemniczy klimat i magiczna atmosfera są wyczuwalne od pierwszych chwil pobytu w zamku. W środku czeka na nas 11 zaaranżowanych scenek,  do tego 10 wspaniałych legend z regionu i okolic. Marionetki strunowe wcielają się w różne postaci, pomagając wczuć się w daną historię. Najbardziej wyjątkowe w nich jest to, że każda lalka jest dostępna dla słuchacza. I to właśnie zadanie dla Was! Musicie tchnąć życie w każdą lalkę, za pomocą pociągnięcia magicznego sznurka. Stwórzcie własną choreografię do dawnych legend, niech poniesie was wyobraźnia!

Jak do nas trafić

Magiczna Pławna

Pławna Dolna 93
59-623 Lubomierz
tel. 793 794 638