W samym sercu Magicznej Pławnej, znajduje się Zamek Śląskich Legend. Wygląda jak namalowany i wyrwany wprost z baśni. Zamek powstał z pasji i miłości do sztuki, ale to dopiero po przekroczeniu bramy, ta baśń odkryje się przed nami i przeniesie nas do całkiem innego, zaczarowanego świata.

Już z samego dziedzińca witają monumentalne postacie z najstarszych i najciekawszych legend naszego regionu. Duch Gór, Królowie i Królowe, a także sam Napoleon, który niegdyść odwiedził Magiczną Pławną. Zajrzyj do każdego okna jednego z domków na dziedzińcu i sprawdź, jak wygląda życie mieszkańców zamkowego dziedzińca.

Wnętrze Zamku to miejsce pełne baśni i legend. Tutaj na żywo zobaczysz spektakl jedynego na świecie strunowego teatru lalek, gdzie bohaterowie są wielkości człowieka. Każda ze scen opowiada Legendy Śląskie z Duchem Gór w roli głównej.

Jedyny taki teatr

na świecie

W momencie gdy rozpoczyna się gra świateł i dźwięków, lalki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ożywają i zaczynają się poruszać. Tajemniczy klimat i magiczna atmosfera są wyczuwalne od pierwszych chwil pobytu w zamku. Marionetki strunowe wcielają się w różne postaci, pomagając wczuć się w daną historię.

Kup bilet online

Bilet wstępu PAKIET
Zamek śląskich Legend, Arka Noego, Gród Rycerski
Bilet normalny
39 zł
Bilet ulgowy*
29 zł
Bilet wstępu Zamek Śląskich Legend + Gród Rycerski
Bilet normalny
32 zł
Bilet ulgowy*
29 zł
Bilet wstępu Arka Noego
Bilet normalny
32 zł
Bilet ulgowy*
26 zł
Bilet wstępu Zamek Śląskich Legend
Bilet normalny
32 zł
Bilet ulgowy*
26 zł