WEJDŹ DO MAGICZNEGO ŚWIATA ŚLĄSKICH LEGEND!

U podnóża Gór Izerskich, niedaleko Lwówka Śląskiego, leży miejscowość, w której rzeczywistość wymyka się jakimkolwiek szablonom. Za sprawą osiadłego tu malarza, Dariusza Milińskiego, Pławna Dolna, przeobraziła się w ostoję kolorowych baśni i sztuki. Wyobraźnia jednego człowieka sprawiła, że zwykła wieś przy drodze zmieniła się w miejsce absolutnie magiczne.

PŁAWNA MIEJSCE MAGICZNE

I tak pośród malowniczych wzgórz i łąk stoi zamek, w którym pradawne śląskie opowieści opowiadają lalki wielkości człowieka. Kilka kroków dalej, na sąsiednim wzgórzu stoi najprawdziwszy Gród Rycerski, nad którym góruje sylwetka drewnianego... Konia Trojańskiego. Kilkaset metrów wyżej, na wzgórzu nieopodal kościoła, stoi najprawdziwsza drewniana Arka Noego, a w niej eksponaty związane z biblijnym potopem i Starym Sakramentem.

TRZY OBIEKTY, JEDNA MAGICZNA KRAINA

Atrakcje tu zgromadzone zainteresują zarówno dorosłych, jak i ich pociechy. Oprócz zwiedzania znajdujących się tu obiektów, można wziąć udział w licznych warsztatach kreatywnych i wydarzeniach.

“Cudak z Pławnej”, jak niektórzy zwykli mawiać o Dariuszu Milińskim, do zwykłego sielskiego krajobrazu podgórskiej wsi dodał wyjątkowego na skalę Polski kolorytu i artystycznego wyrazu. Pławna Dolna stała się centrum artystycznych wydarzeń, a odwiedzający jak za sprawą czarodziejskiej różdżki mogą przenieść się w świat sztuki, baśni i historii.

Kup bilet online

Bilet wstępu PAKIET
Zamek śląskich Legend, Arka Noego, Gród Rycerski
Bilet normalny
39 zł
Bilet ulgowy*
29 zł
Bilet wstępu Zamek Śląskich Legend + Gród Rycerski
Bilet normalny
32 zł
Bilet ulgowy*
29 zł
Bilet wstępu Arka Noego
Bilet normalny
32 zł
Bilet ulgowy*
26 zł
Bilet wstępu Zamek Śląskich Legend
Bilet normalny
32 zł
Bilet ulgowy*
26 zł