Gród Rycerski

Średniowieczne miasteczko w sercu Pławnej

Jak na miejscowość pełną magii przystało, nic nie może być w Pławnej zwyczajne. Nad Średniowiecznym Grodem Rycerskim w Pławnej czuwa jedyny, najpotężniejszy i najprawdziwszy władca Karkonoszy. Różnie go zwą...  Duch Gór, Liczyrzepa a może Rzepiór? To właśnie Jego możemy zobaczymy już w oddali, strzegącego grodu i witającego przybyłych do nas gości. Monumentalna wielkość głowy Władcy Karkonoszy, wzbudza podziw. Można śmiało stwierdzić, że zakorzenił się u nas na dobre. Najciekawsze w nim jest to, że każdy z nas może wejść do środka jego umysłu, wspiąć się odrobinę i spojrzeć na świat jego oczami. Wydaje się niemożliwe? A jednak! W magicznej Pławnej niemożliwe staje się możliwe. 


W Grodzie Rycerskim możesz choć przez chwilę wcielić się w prawdziwego rycerza, w niewidzialnej lśniącej zbroi. Zdecydowanie pomoże w tym i podtrzyma klimat, wyniosła drewniana palisada, z ostro zakończonymi palami. Została ona wzniesiona dookoła grodu, dokładnie tak jak te w średniowieczu. Niegdyś miała tylko właściwości obronne, a dzisiaj te wieżyczki w Pławnej świetnie posługują nam jako punkty widokowe. A nie da się ukryć, że w Pławnej mamy co podziwiać. W sercu średniowiecznego Grodu Rycerskiego, pośród drewnianych chatek, znajduje się replika Konia Trojańskiego dostępna dla każdego, od naszych najmłodszych przyjaciół, po tych najstarszych. Każdy może zwiedzić jego wnętrze. Niesamowicie ciekawa lekcja historii, nieprawdaż?


To, co dzisiaj widać w Grodzie Rycerskim to dopiero początek! Cały czas pracujemy, ulepszamy i budujemy. W naszych głowach rodzi się coraz to więcej nowych pomysłów. Już lada moment ruszamy do działania. Niebawem oprócz rycerskiej wioski, lekcji historii w postaci repliki konia trojańskiego czy nauki łucznictwa, powstanie coś zupełnie nowego - najprawdziwszy plac rozrywki w rejonie Pławnej. Każdy znajdzie w nim coś odpowiedniego dla siebie.

Jak do nas trafić

Magiczna Pławna

Pławna Dolna 93
59-623 Lubomierz
tel. 793 794 638