Śląskie legendy swój początek mają... w wielkim
Grodzie Rycerskim w Magicznej Pławnej. To tutaj zamieszkał Duch Gór, który na stałe zapisał się w historii Karkonoszy. Zobacz jak wyglądał historyczny Koń Trojański i wejdź do jego wnętrza.

W Grodzie Rycerskim możesz choć przez chwilę wcielić się w prawdziwego rycerza, w niewidzialnej lśniącej zbroi. Zdecydowanie pomoże w tym i podtrzyma klimat, wyniosła drewniana palisada, z ostro zakończonymi palami. Została ona wzniesiona dookoła grodu, dokładnie tak jak te w średniowieczu.

W sercu średniowiecznego Grodu Rycerskiego, pośród drewnianych chatek, znajduje się replika Konia Trojańskiego dostępna dla każdego, od naszych najmłodszych przyjaciół, po tych najstarszych. Każdy może zwiedzić jego wnętrze. Niesamowicie ciekawa lekcja historii, nieprawdaż?

WEJDŹ DO GŁOWY

KRÓLA KARKONOSZY

Nad Średniowiecznym Grodem Rycerskim w Pławnej czuwa jedyny, najpotężniejszy i najprawdziwszy władca Karkonoszy. Różnie go zwą... Duch Gór, Liczyrzepa a może Rzepiór? To właśnie Jego możemy zobaczymy już w oddali, strzegącego grodu i witającego przybyłych do nas gości.

Kup bilet online

Bilet wstępu PAKIET
Zamek śląskich Legend, Arka Noego, Gród Rycerski
Bilet normalny
39 zł
Bilet ulgowy*
29 zł
Bilet wstępu Zamek Śląskich Legend + Gród Rycerski
Bilet normalny
32 zł
Bilet ulgowy*
29 zł
Bilet wstępu Arka Noego
Bilet normalny
32 zł
Bilet ulgowy*
26 zł
Bilet wstępu Zamek Śląskich Legend
Bilet normalny
32 zł
Bilet ulgowy*
26 zł